Firma Profili

hakkimizdaİstanbul gibi büyük metropollerde, arazi fiyatlarının yüksek olduğu ve daha az alanda daha fazla yer kazanma ihtiyacı nedeniyle, inşaat projeleri artık maximum alanı kullanmayı zorunlu hale getirmiştir. Arazide daha derinlere inebilmek için en ekonomik ve teknik çözüm bir iksa sistemiyle çevre yol ve yapılara önlem almayı gerektirir.

Ülkemizde hepimizin yüreklerini dağlayan 1999 depremi, milletimizde bir sağlam zemin, sağlam yapı bilincini ortaya çıkarmıştır. Zeminin zayıf olduğu, heyelan bölgesi, kayma, göçme yada eski dere yatakları gibi alanlarda yapılaşma olması durumunda, yapılacak binaların altına ve çevresine zemini güçlendirecek yada bina yüklerini daha alttaki sağlam zemine aktaracak mühendislik tekniklerinin gelişmesine neden olmuştur.

Zemin iyileştirme teknikleri ve iksa uygulamaları konusunda faaliyetleri olan firmamız, güçlü makina parkı ve uzmanlaşmış teknik ekibiyle fore kazık, ankraj, mini kazık, jet grout, shout crete gibi zemin iyileştirme yöntemleri konusunda hizmet vermeye devam etmektedir.

ASKA Zemin AŞ, Firma ortaklarının üst yapı uygulamaları ve zemin konusundaki tecrübelerinden sonra 2008 yılında kurularak zemin iyileştirme ve mühendislik uygulamaları konusunda kurumsallaşmıştır.